Jak poinformowało Galvo S.A. - spółka galwaniczna z rynku NewConnect - we wrześniu przychody netto ze sprzedaży wyniosły 2,45 mln zł wobec 1,98 mln zł rok wcześniej, notując wzrost o 24% w ujęciu rok do roku. Miesięczna sprzedaż powróciła zatem w okolice 2,5 mln zł z okresu przedwakacyjnego.
Narastająco w pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży 22,43 mln zł wobec 15,55 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, lepsze o 44,2% r/r. To wyraźna kontynuacja, rozpoczętego jeszcze w 2025 roku, mocnego trendu sprzedażowego z wyraźną - dwucyfrową - dynamiką wzrostu.
Komentarz sprzedażowy Zarządu Galvo S.A.:
„Sprzedaż we wrześniu wróciła do poziomów w okolice 2,5 mln zł miesięcznie, czyli takich jakie były obserwowane przed okresem wakacyjnym. W kolejnych okresach istotnym czynnikiem pozostawać będzie sytuacja geopolityczna oraz jej potencjalny wpływ na gospodarkę, ceny surowców i funkcjonowanie łańcuchów dostaw” - wskazuje pozytywny trend sprzedażowy i aktualne wyzwania rynkowe Ryszard Szczepaniak, Prezes Zarządu Galvo S.A.
Miesięczne wyniki sprzedażowe:
„Przychody netto ze sprzedaży we wrześniu 2026 roku wyniosły 2.451,9 tys. zł, podczas gdy we wrześniu 2025 roku wyniosły 1.977,0 tys. zł, co oznacza wzrost o 24,0% względem r/r” - podano dane sprzedażowe za wrzesień.
„Przychody netto ze sprzedaży w sierpniu 2026 roku wyniosły 2.224,1 tys. zł, podczas gdy w sierpniu 2025 roku wyniosły 1.675,7 tys. zł, co oznacza wzrost o 32,7% względem r/r” - dodano sierpień.
„Przychody netto ze sprzedaży w lipcu 2026 roku wyniosły 2.725,1 tys. zł, podczas gdy w lipcu 2025 roku wyniosły 1.925,3 tys. zł, co oznacza wzrost o 41,5% względem r/r” - uzupełniono o lipiec.
Uwarunkowania rynkowe:
„We wrześniu 2026 roku ceny srebra wykorzystywanego przez Galvo w procesach galwanicznych spadły. Pomimo spadku cen, cena srebra utrzymuje się na dość wysokim poziomie, co może mieć niekorzystny wpływał na wyniki finansowe spółki” - przedstawiono aktualną specyfikę cenową kluczowego metalu w obróbce galwanicznej.
„Spółka wzmacnia narzędzia cyfrowe, celem lepszego analizowania kosztów, marż oraz stosowanych cenników. Zarząd stara się w ten sposób ograniczać koszty produkcyjne, mimo wysokich cen surowców, na które nie ma wpływu” - dodano szersze uwarunkowania rynkowe.
„Dotychczasowa współpraca z klientami nie uległa zmianie, dywersyfikacja oraz różnorodność współpracy są istotnym czynnikiem, który stabilizuje funkcjonowanie spółki na rynku. Obserwujemy wzrost zamówień u naszych kontrahentów, jak również na bieżąco analizujemy rynek w poszukiwaniu kolejnych opłacalnych zleceń” - podsumowano bieżące działania operacyjne Galvo S.A.
W pierwszym półroczu 2026 roku Galvo wypracowało rekordowe przychody netto ze sprzedaży 15,03 mln zł, wyższe o 43,4% r/r. Jednocześnie zysk netto wyniósł 1,71 mln zł, a katalizatorem wzrostów było wysokomarżowe srebrzenie oraz zatrzymywanie marży surowcowej. Najbliższy raport wynikowy - obejmujący trzeci kwartał tego roku - spółka opublikuje w czwartek 12 listopada.
---
Galvo S.A. to przedsiębiorstwo o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.
Galvo S.A. jest spółka publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym NewConnect (ticker: GAL), prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.
Narastająco w pierwszych trzech kwartałach tego roku spółka wypracowała przychody netto ze sprzedaży 22,43 mln zł wobec 15,55 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, lepsze o 44,2% r/r. To wyraźna kontynuacja, rozpoczętego jeszcze w 2025 roku, mocnego trendu sprzedażowego z wyraźną - dwucyfrową - dynamiką wzrostu.
Komentarz sprzedażowy Zarządu Galvo S.A.:
„Sprzedaż we wrześniu wróciła do poziomów w okolice 2,5 mln zł miesięcznie, czyli takich jakie były obserwowane przed okresem wakacyjnym. W kolejnych okresach istotnym czynnikiem pozostawać będzie sytuacja geopolityczna oraz jej potencjalny wpływ na gospodarkę, ceny surowców i funkcjonowanie łańcuchów dostaw” - wskazuje pozytywny trend sprzedażowy i aktualne wyzwania rynkowe Ryszard Szczepaniak, Prezes Zarządu Galvo S.A.
Miesięczne wyniki sprzedażowe:
„Przychody netto ze sprzedaży we wrześniu 2026 roku wyniosły 2.451,9 tys. zł, podczas gdy we wrześniu 2025 roku wyniosły 1.977,0 tys. zł, co oznacza wzrost o 24,0% względem r/r” - podano dane sprzedażowe za wrzesień.
„Przychody netto ze sprzedaży w sierpniu 2026 roku wyniosły 2.224,1 tys. zł, podczas gdy w sierpniu 2025 roku wyniosły 1.675,7 tys. zł, co oznacza wzrost o 32,7% względem r/r” - dodano sierpień.
„Przychody netto ze sprzedaży w lipcu 2026 roku wyniosły 2.725,1 tys. zł, podczas gdy w lipcu 2025 roku wyniosły 1.925,3 tys. zł, co oznacza wzrost o 41,5% względem r/r” - uzupełniono o lipiec.
Uwarunkowania rynkowe:
„We wrześniu 2026 roku ceny srebra wykorzystywanego przez Galvo w procesach galwanicznych spadły. Pomimo spadku cen, cena srebra utrzymuje się na dość wysokim poziomie, co może mieć niekorzystny wpływał na wyniki finansowe spółki” - przedstawiono aktualną specyfikę cenową kluczowego metalu w obróbce galwanicznej.
„Spółka wzmacnia narzędzia cyfrowe, celem lepszego analizowania kosztów, marż oraz stosowanych cenników. Zarząd stara się w ten sposób ograniczać koszty produkcyjne, mimo wysokich cen surowców, na które nie ma wpływu” - dodano szersze uwarunkowania rynkowe.
„Dotychczasowa współpraca z klientami nie uległa zmianie, dywersyfikacja oraz różnorodność współpracy są istotnym czynnikiem, który stabilizuje funkcjonowanie spółki na rynku. Obserwujemy wzrost zamówień u naszych kontrahentów, jak również na bieżąco analizujemy rynek w poszukiwaniu kolejnych opłacalnych zleceń” - podsumowano bieżące działania operacyjne Galvo S.A.
W pierwszym półroczu 2026 roku Galvo wypracowało rekordowe przychody netto ze sprzedaży 15,03 mln zł, wyższe o 43,4% r/r. Jednocześnie zysk netto wyniósł 1,71 mln zł, a katalizatorem wzrostów było wysokomarżowe srebrzenie oraz zatrzymywanie marży surowcowej. Najbliższy raport wynikowy - obejmujący trzeci kwartał tego roku - spółka opublikuje w czwartek 12 listopada.
---
Galvo S.A. to przedsiębiorstwo o charakterze usługowym. Prowadzi działalność z zakresu galwanizowania, czyli chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni metalowych. Oferuje procesy chromowania, cynkowania kwaśnego i alkalicznego, cynowania, niklowania chemicznego, fosforowania, miedziowania i inne specjalistyczne pokrycia. Wykonane powłoki spełniają funkcje ochronne oraz nadają pożądane własności techniczne np.: twardość, odporność na ścieranie, przewodność elektryczną i inne.
Galvo S.A. jest spółka publiczną, której akcje notowane są na rynku alternatywnym NewConnect (ticker: GAL), prowadzonym przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.
כתב ויתור
המידע והפרסומים אינם מיועדים להיות, ואינם מהווים, ייעוץ או המלצה פיננסית, השקעתית, מסחרית או מכל סוג אחר המסופקת או מאושרת על ידי TradingView. קרא עוד ב־תנאי השימוש.
כתב ויתור
המידע והפרסומים אינם מיועדים להיות, ואינם מהווים, ייעוץ או המלצה פיננסית, השקעתית, מסחרית או מכל סוג אחר המסופקת או מאושרת על ידי TradingView. קרא עוד ב־תנאי השימוש.
