Penapisan/Pemasaran Minyak
Syarikat-syarikat Mexico refining and selling oil
Firma penapisan dan pemasaran memproses minyak mentah kepada bahan api yang boleh digunakan untuk pengagihan runcit. Margin sebaran kilang (crack spread) dan penggunaan kapasiti penapisan global berfungsi sebagai pemangkin makro utama untuk kecairan industri. Pada masa ini, Phillips 66 menunjukkan volum dagangan paling banyak, manakala Par Pacific Holdings Inc mencatatkan pertumbuhan harga tertinggi. Jadual berikut mengurus metrik teknikal dan asas utama untuk entiti ini.
Simbol | Permodalan pasaran | Harga | Perubahan % | Volum | Volum relatif | P/E | EPS cair TTM | Pertumbuhan EPS cair TTM YoY | Hasil dividen % TTM | Sektor | Penarafan penganalisa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.99 T MXN | 8,221.75 MXN | 0.00% | 5 | 0.00 | 8.89 | 924.53 MXN | +437.84% | 1.02% | Tenaga mineral | Beli | |
| 1.99 T MXN | 8,220.00 MXN | −1.28% | 33 | 0.21 | 8.89 | 924.53 MXN | +437.84% | 1.02% | Tenaga mineral | Beli | |
| 1.9 T MXN | 6,450.00 MXN | −12.24% | 30 | 0.01 | 8.02 | 804.21 MXN | +813.18% | 1.29% | Tenaga mineral | Neutral | |
| 1.9 T MXN | 6,419.05 MXN | −4.28% | 21 | 0.70 | 7.98 | 804.21 MXN | +813.18% | 1.29% | Tenaga mineral | Neutral | |
| 1.89 T MXN | 4,510.92 MXN | 0.00% | 2.7 K | 5.82 | 7.96 | 566.52 MXN | +744.54% | 1.93% | Tenaga mineral | Beli | |
| 164.19 B MXN | 1,338.12 MXN | −9.95% | 9 | 0.13 | 3.30 | 405.14 MXN | — | 1.51% | Tenaga mineral | Neutral | |
| 164.19 B MXN | 1,316.22 MXN | −9.04% | 107 | 0.40 | 3.25 | 405.14 MXN | — | 1.51% | Tenaga mineral | Neutral | |
| 65.04 B MXN | 1,528.00 MXN | +15.79% | 5 | — | 4.43 | 345.19 MXN | +295.91% | 0.00% | Tenaga mineral | Beli |