Syarikat-syarikat Mexico processing and milling agricultural products

Syarikat-syarikat dalam ruang ini memproses bijirin mentah dan hasil tanaman menjadi tepung, minyak dan makanan ternakan asas. Hasil tuaian yang dipengaruhi cuaca dan tarif eksport global amat menentukan ketidaktentuan saham-saham ini. Pada keadaan semasa, Bunge Global SA mendahului pada volum dagangan manakala Grupo Minsa SA de CV Class B mencapai keuntungan harga tertinggi. Metrik asas dan teknikal yang penting disusun dalam jadual di bawah.
Simbol
Permodalan pasaran
Harga
Perubahan %
Volum
Volum relatif
P/E
EPS cair
TTM
Pertumbuhan EPS cair
TTM YoY
Hasil dividen %
TTM
Sektor
Penarafan penganalisa
ADMArcher-Daniels-Midland Company
628.29 B MXN1,306.29 MXN−9.91%22714.5514.0992.72 MXN+105.77%2.92%Industri pemprosesan
Neutral
ADMArcher-Daniels-Midland Company
628.29 B MXN1,328.09 MXN0.00%6844.8014.3292.72 MXN+105.77%2.92%Industri pemprosesan
Neutral
BG/NBunge Global SA
347.37 B MXN1,851.57 MXN−1.05%2 K0.5117.22107.51 MXN−37.00%2.93%Industri pemprosesan
Beli kuat
CTVACorteva Inc
152.46 B MXN232.50 MXN−3.13%3030.058.7826.48 MXN−31.33%5.87%Industri pemprosesan
Beli
CTVACorteva Inc
152.46 B MXN232.50 MXN−83.09%1370.278.7826.48 MXN−31.33%5.87%Industri pemprosesan
Beli
MINSA/BGrupo Minsa SA de CV Class B
3.33 B MXN9.70 MXN+1.04%1060.3812.620.77 MXN−0.23%0.00%Industri pemprosesan
Tiada penarafan
MINSA/BGrupo Minsa SA de CV Class B
3.33 B MXN9.70 MXN0.00%30.0912.620.77 MXN−0.23%0.00%Industri pemprosesan
Tiada penarafan