Konglomerat Kewangan
Syarikat-syarikat Swiss with diversified financial businesses
Konglomerat kewangan mengendalikan pelbagai anak syarikat yang merangkumi perbankan, pengurusan aset dan insurans. Peralihan dalam kadar faedah global dan kestabilan makroekonomi kerap memacu ketidaktentuan dagangan di seluruh entiti ini. Pada keadaan semasa, Julius Baer Gruppe AG adalah paling aktif didagangkan manakala Valartis Group AG merekodkan peningkatan harga terbesar. Jadual di bawah menyusun metrik asas dan teknikal.
Simbol | Permodalan pasaran | Harga | Perubahan % | Volum | Volum relatif | P/E | EPS cair TTM | Pertumbuhan EPS cair TTM YoY | Hasil dividen % TTM | Sektor | Penarafan penganalisa |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 110.51 B CHF | 36.632 CHF | +2.27% | 1.34 K | 4.08 | 6.29 | 5.83 CHF | +200.77% | 1.25% | Kewangan | Neutral | |
| 49.21 B CHF | 103.829 CHF | −0.22% | 309 | 2.43 | — | −50.88 CHF | −397.08% | 0.00% | Kewangan | Beli kuat | |
| 14.72 B CHF | 68.44 CHF | −0.03% | 34 K | 0.78 | 12.34 | 5.55 CHF | +31.91% | 3.63% | Kewangan | Tiada penarafan | |
| 14.72 B CHF | 67.877 CHF | −2.77% | 21 | 0.07 | 12.24 | 5.55 CHF | +31.91% | 3.63% | Kewangan | Neutral | |
| 14.72 B CHF | 67.90 CHF | −0.50% | 390.59 K | 0.90 | 12.24 | 5.55 CHF | +31.91% | 3.63% | Kewangan | Neutral | |
| 10.71 B CHF | 16.817 CHF | −10.14% | 150 | 0.40 | — | −6.66 CHF | −181.15% | 0.05% | Kewangan | Beli kuat | |
| 4.4 B CHF | 46.546 CHF | +0.33% | 5 | 0.18 | 11.60 | 4.01 CHF | −16.72% | 5.43% | Kewangan | Neutral | |
| 2.83 B CHF | 51.6 CHF | −0.58% | 79.76 K | 0.89 | 2.64 | 19.52 CHF | +547.90% | 4.34% | Kewangan | Beli kuat | |
| 2.83 B CHF | 51.608 CHF | −1.99% | 115 | 0.21 | 2.64 | 19.52 CHF | +547.90% | 4.34% | Kewangan | Beli kuat | |
| 58.68 M CHF | 1.37 CHF | 0.00% | 7.7 K | 0.82 | 15.93 | 0.09 CHF | +75.51% | 0.00% | Kewangan | Tiada penarafan | |
| 57.52 M CHF | 6.35 CHF | +0.79% | 78 | 0.01 | 18.43 | 0.34 CHF | — | 4.76% | Kewangan | Tiada penarafan | |
| 23.36 M CHF | 8.95 CHF | +11.18% | 777 | 3.41 | 10.28 | 0.87 CHF | −70.69% | 0.00% | Kewangan | Tiada penarafan | |
| 14.72 M CHF | 13.00 CHF | 0.00% | 79 | 0.29 | — | −3.17 CHF | −98.52% | 0.00% | Kewangan | Tiada penarafan |