Materiały budowlane
Firmy szwajcarskie dostarczające materiały budowlane
Produkcja cementu, kruszyw i betonu towarowego stanowi podstawową działalność firm z branży materiałów budowlanych. Regionalna liczba rozpoczętych budów mieszkaniowych i budżety na infrastrukturę komunalną stanowią główne czynniki wpływające na ruchy cen i płynność w branży. Obecnie Holcim Ltd ma najwyższy wolumen obrotu, natomiast Heidelberg Materials AG notuje największy dzienny wzrost ceny. Poniższa tabela przedstawia istotne wskaźniki fundamentalne i techniczne.
Symbol | Kap. rynk. | Cena | Zmn % | Wolumen | Relatywny wolumen | Cena/Zysk | Zysk na akcję rzeczywisty TTM | Wzrost rzeczywistego zysku na akcję Ostatnie 12 miesięcy r/r | Rentowność dywidend % TTM | Sektor | Ocena analityków |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 53,72 B CHF | 71,800 CHF | −5,40% | 15 | — | 16,17 | 4,44 CHF | +10,95% | 1,56% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 39,51 B CHF | 73,26 CHF | −0,79% | 1,35 M | 0,97 | 104,00 | 0,70 CHF | −87,25% | 2,32% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 39,51 B CHF | 73,148 CHF | −1,22% | 2,99 K | 3,87 | 103,84 | 0,70 CHF | −87,25% | 2,32% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 27,67 B CHF | 136,539 CHF | +2,48% | 150 | 1,23 | 13,13 | 10,40 CHF | +6,17% | 2,10% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 27,67 B CHF | 136,20 CHF | 0,00% | 30 | 0,04 | 13,10 | 10,40 CHF | +6,17% | 2,10% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 19,74 B CHF | 34,73 CHF | −0,32% | 1,14 M | 0,63 | 18,74 | 1,85 CHF | +9,24% | 1,49% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 19,74 B CHF | 34,702 CHF | −1,06% | 338 | 0,26 | 18,72 | 1,85 CHF | +9,24% | 1,49% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 1,74 B CHF | 14,997 CHF | +2,03% | 100 | 0,12 | 29,08 | 0,52 CHF | −67,63% | 5,46% | Minerały nieenergetyczne | Neutralnie |