Inne metale/minerały
Firmy szwajcarskie działające na rynkach metali i surowców mineralnych
Ta zróżnicowana kategoria górnicza obejmuje wydobycie surowców przemysłowych, takich jak miedź, cynk, lit i pierwiastki ziem rzadkich. Geopolityczne wąskie gardła w łańcuchach dostaw i wzrost produkcji przemysłowej stale wpływają na zmienność notowań w tej branży. Obecnie Energy Fuels Inc. notuje najwyższy dzienny wolumen, a Uranium Energy Corp. osiąga największy wzrost. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze dane fundamentalne i techniczne dotyczące tych akcji.
Symbol | Kap. rynk. | Cena | Zmn % | Wolumen | Relatywny wolumen | Cena/Zysk | Zysk na akcję rzeczywisty TTM | Wzrost rzeczywistego zysku na akcję Ostatnie 12 miesięcy r/r | Rentowność dywidend % TTM | Sektor | Ocena analityków |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 116,11 B CHF | 69,540 CHF | −0,61% | 1 | 0,01 | 11,80 | 5,89 CHF | +11,44% | 5,62% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 115,98 B CHF | 84,355 CHF | −3,19% | 1 | 0,13 | 13,90 | 6,07 CHF | +20,19% | 4,64% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 73,48 B CHF | 48,923 CHF | −5,81% | 188 | 0,87 | 24,62 | 1,99 CHF | +75,40% | 0,96% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 73,48 B CHF | 73,34 USD | 0,00% | 2,24 K | 1,41 | 30,85 | 1,99 CHF | +67,13% | 0,96% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 45,16 B CHF | 40,991 CHF | −6,84% | 587 | 2,09 | — | −2,03 CHF | +41,92% | 0,75% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 35,24 B CHF | 34,819 CHF | −4,04% | 90 | 0,16 | 25,99 | 1,34 CHF | +43,75% | 1,78% | Minerały nieenergetyczne | Neutralnie | |
| 25,48 B CHF | 56,897 CHF | +4,88% | 115 | 1,14 | 106,13 | 0,54 CHF | −22,38% | 0,24% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 25,48 B CHF | 75,46 USD | −13,52% | 8 | — | 117,66 | 0,54 CHF | −26,04% | 0,24% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 5,58 B CHF | 124,886 CHF | +0,33% | 24 | 0,86 | 5,93 | 21,07 CHF | +59,73% | 1,15% | Minerały nieenergetyczne | Neutralnie | |
| 4,8 B CHF | 1,631 CHF | −7,59% | 1,5 K | 0,98 | 18,07 | 0,09 CHF | — | 1,92% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 4,17 B CHF | 17,044 CHF | +0,26% | 20 | 0,12 | 9,15 | 1,86 CHF | +272,44% | 1,85% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 2,91 B CHF | 6,380 CHF | +6,35% | 30 | 0,07 | — | −0,23 CHF | −35,62% | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Kupno | |
| 2,07 B CHF | 7,700 CHF | +5,41% | 1 K | 3,05 | 38,85 | 0,20 CHF | — | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 1,55 B CHF | 6,855 CHF | −0,46% | 1 K | 0,85 | — | −0,27 CHF | +29,38% | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 1,55 B CHF | 8,584 CHF | 0,00% | 3 K | — | — | −0,27 CHF | +29,38% | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 1,55 B CHF | 7,669 USD | −1,77% | 6 K | — | — | −0,27 CHF | +30,69% | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Silne kupno | |
| 579,32 M CHF | 1,693 CHF | −21,26% | 1,1 K | — | — | −0,40 CHF | −102,85% | 0,00% | Minerały nieenergetyczne | Kupno |